A heti blogom bevezetője nem kíván pálcát törni mások élete, vagy döntései felett, hiszen nem tudhatom, tudhatjuk pontosan, hogy mi vezetett Rudi és Totó leadáshoz. Annyi biztos, hogy a két idős, beteg kutya gazdája elhunyt, ők pedig egyedül maradtak, és valószínűleg az örökösök nem tudták vállalni a két kutya gondozását, és senkire sem tudták őket rábízni. Ők azonban - ha lehet ilyet mondani - nem sok vizet zavartak volna sehol. Mivel nem született semmi megoldás, így menhelyre kerültek. Az igen jókedélyű, barátságos kutyák azonnal fel is oldódtak, vidámak voltak, viszont soha nem volt előttük víz. Először arra gyanakodtunk, hogy felborítják, de sikerült kifigyelni, hogy Totó vízfogyasztása abnormális. A vizsgálatok során kiderült, hogy súlyos szívbetegsége, vesebetegsége van, de gyógyszerrel ezeket karban tartottuk. A két kisöreg a karanténidő letelte után a menhely egy forgalmas részén, egy udvarban kapott helyet, ahol fokozottan felügyelhettük őket, és emberek közelében lehettek. Felkészültünk, hogy ez a gondtalan idill nem fog sokáig tartani, mégis nagyon megrázott mindenkit, hogy Totó két hete távozott tőlünk. Fel voltunk rá készülve, mégis olyan fájó volt, hiszen a mindennapjait jókedvűen, vidáman élte. S most, alig hogy Totó elment, Rudi követte őt. Ugyanazok az érzelmek kavarognak bennünk, hiszen ő is váratlanul távozott, még akkor is, ha ilyen korban, ennyi bajjal minden nap ajándék.
Sokszor tűnődtem, hogy mi is a megoldás, hiszen Rudi és Totó könnyen beilleszkedett. Nekik nem jelentett problémát az új helyre illeszkedés, hiszen nyitott, barátságos, emberközpontú kutyák voltak, akiknek a menhelyen több figyelem jutott, mint magányosan egy elhagyatott házban, ahol csak akkor találkoznak emberrel, ha épp enni kapnak. Az ilyen esetek sajnos nem egyediek, és nem minden kutya kezeli ilyen könnyen az új helyzetet. Sok menhely küzd hasonló problémával, és most felvetődött olyan eshetőség is, hogy törvényt szigorítanának. Hogy az örökösöknek kötelezően gondoskodniuk kellene a kutyákról. Hogy ez valóban jó döntés lenne-e abban nem vagyok biztos, hiszen lehetséges, hogy az örökös is nehéz helyzetben van, vagy éppen nem szereti a kutyákat. Hogy ezeknek a kutyáknak jó lenne-e egyedül maradni egy üres telken, miközben kolonc valakinek a nyakán?! Nem vagyok benne biztos, hogy ez a kutya érdekeit szolgálná. Ha Rudit és Totót kérdeznénk, ők egész biztosan a menhelyet választották volna, még akkor is, ha ez az idő igen rövid lehetett.
Hétfő
Megint átírta az élet a terveinket, hiszen az állatorvosok túlterheltsége miatt mindig több hétre előre egyeztetünk időpontot. Volt olyan kutya, akinek az ivartalanítása több hetet csúszott, mert sürgősebb esetet kellett az állatorvosnak fogadnia.
Jonatán egy szemölcsöt növeszt a szeme alatt, amit már többször szerettünk volna megnézetni, de mindig volt olyan, akinek a vizsgálata, műtéte sürgősebb volt. Most azonban ez a szemölcs úgy láttuk, hogy nőtt, ráadásul Jonatánt is rajtakaptuk, hogy piszkálja, emiatt vérzett is, így most ő túrta ki az épp ivartalanításra várakozó kanokat. Nem volt mit tenni, a szerdai kanok helyet ezúttal Jonatánt protezsáltuk be egy szemölcs eltávolításra.
Kedd
Ahogy azt a rendszeres blogolvasók már tudják, hónapokkal ezelőtt két nagyon idős kutya érkezett hozzánk, mert meghalt a gazdájuk. Totó és Rudi egy udvarban éltek a menhelyen a karanténidő után, és hamar maguknak érezték a menhelyi légkört. Totó körülbelül két hete távozott, bár nem váratlanul, hiszen számtalan krónikus betegsége volt. Akkor Rudi összeköltözött a többi idős kutyánkkal, akik közé azonnal be is illeszkedett. Az együttlét azonban nem tartott sokáig. Ma reggelre sajnos Rudi is elaludt. Szinte pontosan két héttel azután, hogy társa, Totó távozott. Nyugodjatok békében!
Szerda
A már említett Jonatánon kívül dr. Sebő Ottóhoz vittük Izát, Iglicét és Gizit. Jonatán átesett a szemölcs eltávolításon, Iglice és Iza pedig a szívféregteszten, ivartalanításon, valamint farkaskarom eltávolításon. Mindketten jól viselték a beavatkozásokat.
Gizi pedig az emlődaganat eltávolításon esett túl. Ő is jól viselte a műtétet, a vele járó ketrecnyugalmat már kevésbé.
Csütörtök
Hihetetlen, de igaz! Németországba ma két olyan kutya gazdisodott, akiknek itthon szinte semmi esélyük nem volt: Pici idős, daganatos kutyus, Mila pedig autoimmun betegségben szenved, neki fejizom sorvadása van. Betegsége odafigyelést és gyógyszeres kezelést igényel, valamint speciális étrendet, mert ő sajnos csak puha élelmet fogyaszthat, az erős rágástól állapota rosszabbodhat.
A heti állatorvosi vizit sem telt eseménytelenül. Menhelyi állatorvosunk, dr. Farkas Attila 2 veszettség elleni védőoltás mellett 1 kombinált oltást, és 8 mikrochipet osztott ki.
Péntek
Citrom, Hermin, Bogár és Maci is gazdisodott, ők is Németországban találták meg a családjukat. Bogár a kora miatt, Maci pedig a kezdetekben mutatott problémás viselkedése miatt nem talált gazdit idehaza.
Gizit, az emlődaganattal műtött kutyát felköltöztettük az előkészítőbe, hogy jobban rá tudjuk figyelni. Gizi azonnal otthon érezte magát, pedig nagy volt a felfordulás, mert a múlt héten adományba kapott konyhaszekrényt is elkezdte a karbantartónk beépíteni. Ugyan ő nem végzett a feladattal, így a jövő hétig várni kell a képre, de a gondozók már most imádják a kényelmet! Gizi pedig szintén nagyra értékelte a változást, bár ő nem a konyhaszekrénynek örült, hanem hogy a menhely forgalmas helyén lakhat.
Szombat és vasárnap
A hétvégi elmaradhatatlan kutyasétáltatáson ezúttal 11 önkéntes vett részt, és 50 kutya sétálhatott. A sétáltatáshoz csodálatos tavaszi idő volt, mindenki sugárzott a jókedvtől. Egyedül Gyula volt szomorú, mert hiányolta Gizit, így megsajnáltuk, és felköltöztettük Gizi mellé. Az öröm határtalan volt.
Nemcsak Gyula élvezhette a szabadságot, hanem menhelyünk legújabb komondora, Huba is, akit két hete adtak le. Az eleinte problémás viselkedésű Huba mára már összebarátkozott az összes gondozóval. Problémái nem is jelleméből adódnak, hanem egészségügyileg nincs a topon sajnos. Szívférgessége tüneteket okoz nála, és visszatérő húgyúti problémával kezeljük. A sétát ő is nagyon élvezte. A visszafelé vezető úton ellenben minden trükköt bevetett, hogy ő maradjon a figyelem középpontjában. Ha minden igaz, akkor hamarosan a kozmetikázáson is át fog esni, hiszen ráférne.
Köszönjük a 147 mentett kutyus nevében, hogy ismét velünk tartottak! Hamarosan jelentkezünk a legfrissebb menhelyi hírekkel.
Linda
Hozzászólások